Blogroll

Pages

środa, 13 kwietnia 2011

Nasza przyszłość to e-biznes

Widząć sytuacje w jakiej znajdują sie instytucje państwowe ktore mają nam zagwarantować godną starość mozna bardzo obawiać sie o swoją przyszłość. Nie ma najmniejszych szans na poprawę czegokolwiek, co udowadnia codziennie rząd i środki masowego przekazu.
Niemal codziennie jestesmy atakowani o cięzkiej sytuacji finansowej w ZUS-ie, o niskich emeryturach jakie po 30-tu latach pracy na etacie, pokolenie dzisiejszych 30-40- latków będzie otrzymywać, o ile cały ten system wczesniej się nie rozsypie.

Aż siedmiu na dziesięciu Polaków jest przekonanych, że na starość zabraknie im pieniędzy, a ponad jedna trzecia Polaków nie ma zielonego pojęcia, za co będzie żyła na starość!

Dlatego dobrym sposobem na zapewnienie sobie godnej przyszlości jest poszukanie zajęcia ktore pozwoli na sukces i budowanie stabilizacji finansowej na przyszłość.

E-biznes daje niesamowite mozliwości zrealizowania swoich marzeń. Jednak wymaga to odpowiedniej wiedzy, pewnego doswiadczenia w poruszaniu się po sieci. Wysokość wynagrodzenia zależy tylko i wyłącznie od Twojego zaangażowania i wspólpracy ze swoimi partnerami. Najwazniejsza jest jednak cierpliwość którą trzeba miec zeby po paru miesiacach zobaczyć pierwsze efekty swojej pracy. Nie można oczekiwac ze po miesiącu czy dwóch zaczniemy już zarabiac duze pieniadze. Tu trzeba się nastawić na prace ktora zapewni nam stabilność finansową na przyszlość.

Internetowe programy partnerskie lub programy typu MLM stały sie już jedynym zródłem utrzymania dla tysięcy ludzi na całym świecie, i są modelem e-biznesu o bardzo duzych mozliwościach. Najlepsze programy charakteryzuja się sprzedażą unikalnych produktów lub uslug, czyli mozna co miesiąc kupować jakies towary z mozliwością odsprzedaży lub opłacać abonament za raz zakupioną uslugę z której potem korzystamy bez zadnych ograniczeń, a po zbudowaniu ścisle okreslonej struktury (w zalezności od programu) całą uslugę mamy za darmo i do tego zaczynamy już zarabiac coraz wieksze prowizje.Oczywiście są tacy którzy wykupują produkt i z niego nie korzystają tylko budują swój zespól klientów/partnerów i zarabiają prowizje. Tak też mozna i niema w tym nic złego, no może szkoda tylko produktu który mamy za free, no ale to juz indywidualny wybór kazdego partnera.

Osobiście miałem przypadek zupelnie odwrotny. Osoba weszła do programu tylko po to zeby korzystać z produktu (narzędzia internetowe) bez budowania swojej sieci wspólpracowników. Potem okazało się że osoby ktore były powyżej, same zapelniły strukturę i po paru miesiącach osoba ta była zdziwiona ze nie musi płacić abonamentu i do tego miała na koncie dodatkowe pieniadze. Teraz sama buduje swoją sieć partnerów i korzysta za darmo z narżedzi za ktore wykupiła abonament pare miesięcy wczesniej..

Z przykrością muszę napisać ze polskie firmy promujące e-biznes tworzą programy z mysla o sobie a oferowane produkty i prowizje nie sa najwyzszych lotow. Oczywiście bywają wyjątki, jednak zdecydowanie wolę prace z zachodnimi programami które mimo bariery językowej są tworzone pod partnera.

Nie dam Tobie żadnej gwarancji, że po przeczytaniu tego artykułu szybko zarobisz pieniądze, jeśli jednak poświęcisz na wskazane tutaj działania odpowiednio dużo czasu, to profity przyjdą w miarę szybko. Chodzi tu przede wszystkim o zapewnienie sobie stabilnej przyszlości i tym trzeba sie kierować żeby nie zrezygnować po paru miesiacach.

Na koniec warto zadać sobie pytanie motywujące do działania: czy jestem człowiekiem sukcesu? czy osobą która potrafi tylko narzekać nie dając sobie szansy na zmianę swojego wizerunku.

środa, 6 kwietnia 2011

Jak zapełnić strony www treściami?

Jak zyskać dobre treści na swoje strony www? Co zrobić, aby strona www była cześciej odwiedzana i bardziej ceniona? Co jest skuteczną metodą na lepszą pozycję strony w wyszukiwarkach?

Napisanie skutecznej oferty, czy nawet zwykłego tekstu na stronę www nie jest wcale łatwe. Można skorzystać z gotowych treści na strony, takich jak np. w tym serwisie, są to ciekawe artykuły tematyczne do przedruku. Wystarczy umieścić kod na stronie i gotowe. Treści są w pełni darmowe, ale mają także wady: zawierają link do jakiejś strony, a poza tym są już na innych, więc nie są unikatowe. Innym, lepszym sposobem może się okazać pisanie samemu nowych, zupełnie nowych treści, albo zlecenie ich komu innemu. Ceny tekstów są różne w zależności od długości znaków, rodzaju tekstu, czy też jakości. Jeżeli zależy nam na zaciekawieniu czytelnika naszym serwisem, powinniśmy mieć więcej niż jeden taki tekst. Im więcej zupełnie nowych treści, im bardziej są one ciekawe, tym lepiej. Częste umieszczanie nowych treści pomaga nawet w pozycjonowaniu strony www w Internecie, dzięki nowym tekstom zacznie zajmować ona coraz lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.

Warto więc co jakiś czas dodawać nowe teksty, najlepiej stale i regularnie, a odwiedziny strony www znacznie się zwiększą. Serwis zacznie być lepiej postrzegany i znajdzie uznanie w oczach potencjalnych klientów, czytelników, czy współpracowników, w zależności od tego, czemu ma służyć. Można zatem rzec, że zapełnienie stron www tekstami, to długotrwały proces, który powinien przebiegać naturalnie. A treści przeznaczone do publikacji powinny być w miarę powiązane z jego tematyką. Co jeszcze bardziej ułatwi odnalezienie strony www w wyszukiwarkach.

sobota, 2 kwietnia 2011

Jak założyć wydawnictwo ebook-ów

Mówi się, że w biznesie kluczową sprawą stanowiącą o sukcesie naszego przedsięwzięcia jest znalezienie i odpowiednie zapełnienie luki. Oczywiście w obecnych czasach znalezienie takiego wolnego miejsca jest stosunkowo trudne, nawet w Internecie, ale co nie oznacza, że niemożliwe.

Przykład, wystarczy popatrzeć na rynek e-booków. Oczywiście ktoś może powiedzieć, że to żadna luka, ponieważ publikacje elektroniczne są świetnie znane w gronie użytkowników Internetu, a na rynku istnieje kilku czołowych wydawców min. Złote Myśli. To wszystko prawda, ale równocześnie należy sobie uzmysłowić na jak wczesnym etapie rozwoju znajduje się jeszcze ten rynek. Coraz częściej mówi się, że w przeciągu kilku, kilkunastu lat e-book będzie w stanie całkowicie wyprzeć standardową książkę. Jeżeli jest to prawdą, to znaczy, że przed wydawcami stoi ogromne pole do popisu. A skoro tak, to dlaczego nie wziąć sprawy we własne ręce i nie zarezerwować sobie części rynku?

Rynek elektronicznych wydawnictw z racji rosnącej popularności e-booków oraz coraz większej ilości dostępnych czytników jest bardzo dynamiczny. Planując własne wydawnictwo poza standardowymi krokami jak założenie własnej firmy musisz także liczyć się z rozmaitymi kosztami. Na początku musisz zainwestować we własny sklep internetowy. Na szczęście pod względem technicznym nie różni się on od innych aplikacji e-commerce. Kolejnym ważnym krokiem jest przygotowywanie publikacji do wydania. Mam tu na myśli wszelkie działania związane z min. korektą tekstu, czy opracowaniem szaty graficznej. Pocieszające jest, to że mając trochę wolnego czasu większość tych rzeczy będziesz w stanie wykonywać samodzielnie znacznie zmniejszając koszty. Rzeczą oczywistą jest, że żadne przedsięwzięcie nie będzie rentowne jeżeli grupa docelowa nie dowie się o jego istnieniu. Form reklamy jest bardzo dużo, ale ceny dobrej kampanii niestety również nie należą do najniższych. W związku z tym polecam zbudowanie systemu sprzedaży w oparciu o własny system partnerski jak np. Złote Myśli. Dzięki systemowi partnerskiemu ZM w zasadzie nie muszą się martwić o sprzedaż swoich produktów, bo większość pracy wykonują za nich partnerzy.

Oczywiście rozpoczynając tego typu działalność nie obejdzie się bez problemów. I nie myślę tu o kwestiach finansowych, ale przede wszystkim o liczbie produktów możliwych do zaoferowania. Wiadomo, że chcąc sprzedawać książki musimy je najpierw mieć oraz, że w obecnych czasach asortyment rzędu kilku książek jest nie do przyjęcia. W związku z tym jeżeli na początku mamy problemy z pozyskaniem publikacji najlepiej jeśli sami zajmiemy się pisaniem e-booków.

Założenie własnego wydawnictwa e-booków na pewno nie należy do rzeczy łatwych. Wymaga od nas sporego zaangażowania czasu oraz pieniędzy. Ale patrząc na tempo rozwoju rynku publikacji elektronicznych jestem pewien, że nie będą to, ani pieniądze, ani czas stracony.

czwartek, 31 marca 2011





W Polsce rozpoczyna działalność kilkadziesiąt tysięcy firm rocznie. Problem w tym, że jedynie część z nich powstaje na fundamentach rzetelnej wiedzy biznesowej i solidnego przygotowania ich właścicieli.


„Jak wygrać w biznesie” to praktyczny poradnik na temat nie tyle zakładania firmy, co całego procesu obejmującego:

- przygotowanie pomysłu na biznes do wcielenia w życie,

- założenie działalności gospodarczej oraz pierwsze kroki na rynku,

- studium „inkubacji” firmy w warunkach biznesowych aż do pierwszej sprzedaży.


Książka „Jak wygrać w biznesie?” może również okazać się pomocna dla osób, które już postawiły swoje pierwsze kroki w biznesie. Będzie ona doskonałą okazją do zweryfikowania wcześniejszych działań i upewnienia się co do właściwego kierunku rozwoju.

Została ona napisana prostym i przystępnym językiem, zrozumiałym dla osób niemających doświadczenia w biznesie. Jednocześnie obszerny i bardzo konkretny zasób wiedzy zawarty w publikacji pozwala pozbyć się obaw, jakie często towarzyszą początkującym przedsiębiorcom.


Jeśli masz pomysł na biznes lub chcesz założyć własną firmę, ale nie wiesz, od czego zacząć, z tej publikacji dowiesz się:

- Jak odpowiednio przygotować się do prowadzenia firmy?
Znajdziesz tu dokładny plan działania, opisujący szczegółowo wszystkie etapy począwszy od wyboru pomysłu na biznes, po doprecyzowanie najistotniejszych warunków powodzenia i analizę rynku.

- Jak założyć firmę, znaleźć i wyposażyć biuro, zatrudnić pracowników?
„Jak wygrać w biznesie?” jest zarazem bardzo praktycznym „poradnikiem operacyjnym”, przeprowadzającym krok po kroku przez wybór najodpowiedniejszej formy prawnej, formalności związane z rejestracją firmy oraz pozostałe przygotowania do startu w warunkach rynkowych.

- Jak skutecznie zacząć działalność, by odnieść sukces?
Najistotniejszy etap w budowie firmy następuje tuż po jej zarejestrowaniu, gdy już będzie gotowa do pracy. W tym momencie bowiem stajesz przed najważniejszym zadaniem: przekonaniem do siebie klientów!
Jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich przyszłych, aktualnych i niedoszłych biznesmenów, którzy po prostu chcą wiedzieć „jak wygrywać w biznesie”.



środa, 30 marca 2011

Zarabianie w internecie to już normalność

Hey, pewnie od dawna zastanawiasz się jak to można zarobić w internecie? Na wstępie przedstawię ci pare ciekawostek.Zarabianie w internecie jest tak proste, ale wiesz każda praca wymaga wysiłku, zaangażowania,motywacji.

Zacznijmy od początku, internet cudowne narzędzie, które sprawiło, że wielu ludzi teraz żyje w luksusie.

Nie zastanawiało cię? Jak tacy ludzi osiągneli pasywny dochód? Przedstawie ci przykładowy biznes.

Mam wiele zainteresowań, więc skorzystam z swojej wiedzy by na niej zarabiać.

Na początek stworzymy bloga, tematyka zgodna z twoimi zainteresowaniami tutaj stworzysz własnego bloga www.blogger.com.

Już od teraz możesz pisać swoje artykuły związane z twoimi zainteresowaniami .

Myślisz sobie na czym polega taki biznes i czy w ogóle to jest biznes? Taki zarobek opiera się z początku na reklamach google. Możesz sobie założyć konto google adsense.

Gdy założysz swoje konto będziesz mógł połączyć bloga z google adsense i od tej pory będą wyświetlane reklamy na twoim blogu zgodne z tematyką.

Od tej pory zaczynają się schody ponieważ musisz mieć ruch na blogu ktoś musi na niego wchodzić, masz do wyboru darmową reklame na portalach społecznościowych lub płatna reklama na stronie http://www.adtaily.pl/

Tematyka bloga musi trafiać do pewnej niszy rynkowej i posiadać wysokiej jakości informacje,treści by kogoś to mogło zainteresować.

Tak ja już pisałem musisz mieć grupe ludzi, którzy będą czytali twoje posty .

Ile można na tym zarobić? To już zależy tylko od ciebie i zaangażowania w to co robisz.

Jeśli starasz się często piszesz posty i masz duży ruch na stronie mówimy od 500 w górę unikalne wejścia na twojego bloga.

Załóżmy że 25% tych osób klika w reklame czyli 125*0.30€*4= 150zł na dzień * 30 = 4500zł na miesiąc.

Przyznasz, że to już jest duża kwota z samych reklam a możliwości jest dużo więcej.

Jeśli dobrze się przyłożysz do tworzenia własnego biznesu to możesz osiągnąć pasywny dochód.

poniedziałek, 28 marca 2011

E-Booki, przyszłość czy gadżet ?

Zapewnie niewielu z Was spodziewało się, że doczeka czasów gdy zwykłe, papierowe książki zaczną stawać się przeżytkiem. Choć do niedawna wciąż był to temat raczej w Polsce niszowy, dziś wydawnictwa sprzedające elektroniczne wersje publikacji rosną w siłę dzięki stale wzrastającemu popytowi..

E-booki popularność zaczęły zdobywać wraz z rozwojem Internetu. Czas spędzany przed komputerem przez statystycznego użytkownika zwiększył się w sposób zdecydowany. Również tempo życia sprawiło, że coraz mniej czasu potrafimy znaleźć na zaznajomienie się ze standardową lekturą. E-booki sprytnie wykorzystały ten czas, stając się „lepszą” alternatywą dla książek zajmujących wiele miejsca na naszych półkach. Czy jest to zaleta, czy wada postępu, ocenić będziemy mogli dopiero za jakiś czas. Jako zdecydowany zwolennik nowinek technicznych uważam jednak, że jest to sposób na szerzący się, szczególnie wśród młodzieży, wstręt do czytania. O ile łatwiej namówić spędzające przed komputerem dziecko na lekturę e-booka, niż standardowej książki. O szkodliwości, szczególnie dla zdrowia dziecka, takiego rozwiązania póki co wspominał nie będę, takich publikacji znajdziecie w Internecie wiele.

Popularność e-booków sprytnie wykorzystuje rynek. Jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne wydawnictwa, proponujące lepszej bądź gorszej jakości publikacje. Takie rozwiązania mają jak zwykle plusy i minusy. Wiele wydawnictw, nastawionych na szybki zysk dzięki „modzie” na e-booki, wypuszcza materiały, których wartość merytoryczną śmiem poddawać w watpliwość. Z drugiej strony, te najbardziej popularne i najlepsze wydawnictwa chcąc utrzymać się na rynku, zasypują nas zniżkami oraz promocjami. Jednym słowem, mamy z czego wybierać.

Postęp technologiczny sprawił, że zaczęły powstawać elektroniczne czytniki, ułatwiające nam zapoznanie się z posiadanymi zbiorami. Mnogość opcji, możliwość zapisania aktualnie przeglądanej strony, przetrzymywanie wszystkich e-booków w jednym miejscu zamiast na zakurzonej półce, to wszystko sprawia, że zalet elektronicznych książek jest niezliczona ilość. W tym miejscu polecić możemy świetny czytnik o nazwie Onyx Boox 60, niewielki, posiadający 6-calowy wyświetlacz, obsługujący wszystkie najpopularniejsze formaty. Niewątpliwym plusem tego urządzenia jest moduł sieci Wi-Fi, który umożliwia nam bezproblemowe połączenie z internetem.

E-booki to zdecydowana przyszłość czytelnictwa na świecie. Czas pokaże, czy jest to krok w dobrą stronę oraz czy zwykłe, papierowe publikacje faktycznie odejdą w zapomnienie.

niedziela, 27 marca 2011

Ile naprawdę kosztuje sklep internetowy

Sklep internetowy to łatwe i proste przedsięwzięcie, które w zasadzie nie wymaga nakładów finansowych. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Rzeczywiście, bo to stwierdzenie to raczej reklama rozpowszechniana przez firmy udostępniające usługi zwiazane z e-commerce. Ile w takim razie wyniesie nas założenie własnego sklepu?

1. W tym wariancie zakładamy wykorzystanie darmowego oprogramowania do budowy sklepu. Jako koszty bierzemy pod uwagę rejestrację domeny (ok. 50zł), wykupienie hostingu (ok. 100zł), koszt opakowań i eksploatację komputera i drukarki (ok. 200zł). Dzięki temu jesteśmy w stanie wystartować za naprawdę mało pieniądze, ale pamiętajmy o tym, że w zamian za to musimy poświęcić masę czasu na uruchmienie platformy sklepowej, która z uwagi na poszechny dostęp nigdy nie będzie idealna, a tym bardziej unikatowa.

Koszty łącznie za pierwszy miesiąc: 350 zł

2. W tym przypadku jedyną różnicą jest to, że nie korzystamy z darmowego oprogramowania, lecz wykupujemy abonament w jednej z sklepowych platform hostowych (najtańszy abonament ok. 50zł). Do tego dochodzą jeszcze koszty domeny, opakowań i eksploatacja. Zaletą tego typu rozwiązania jest, to że otrzymujemy gotowy skleo, dzięki czemu nie musimy poświecać czasu na jego konfigurację.

Koszty łącznie za pierwszy miesiąc: 250 zł + abonament

3. W tym wariancie wykorzystujemy darmowe oprogramowanie, ale zatrudniamy dodatkowo grafika, który wykonuje dla nas szatę graficzną oraz dodatkowe elementy wzbogacające nasz sklep (ok.1500 zł). Z uwagi na rozbudowę sklepu będziemy potrzebowali lepszego hostingu (ok. 200 zł). Do tego doliczmy jeszcze koszty domeny, opakowań i eksploatację.

Koszty łącznie za pierwszy miesiąc: 1950 zł

4. W tym przypadku decydujemy się na zlecenie wykonania sklepu. Jest to zdecydowanie najdroższy wariant, ale z drugiej strony mamy gwarancję, że wszystko, zco będzie znajdowało się w nazym sklepie będzie w pełni zgodne z naszymi oczekiwaniami. Koszty stałe nie ulegają zmianie, natomiast należy pamiętać, że napisanie sklapu, to koszt przynajmniej 5000 zł, dodatkowo musimy zatrudnić webmastera (1000 zł).

Koszty łącznie za pierwszy miesiąc: 7450 zł

Jak widać obecnie nie da się założyć prawdziwego sklepu za 50 zł, jak możemy czasami przeczytać w niektórych reklamch. Dodatkowo pamiętajmy, że nawet jeżeli powyższe kwoty nadal wydają sie małe, to nie uwzględniają one kosztów wynagrodzenia oraz tego co pochłania najwięcej środków, czyli kosztów kampanii marketingowej. W końcu zakładając sklep w intenecie, to nie to samo, co otworzenie stacjonarnego sklepu, na który i tak prędzej, czy później ktoś się natknie przechodząc przez ulicę.

sobota, 26 marca 2011

Jak budować listę kontaktów - cz. 1

Wartościowe informacje powodują, że Twoi subskrybenci są zachwyceni. Zapewne wiesz co to oznacza – coraz większą liczbę zadowolonych osób, które polecają innym Twój Newsletter.
1. Oferuj odpowiednie informacje.

Wartościowe informacje powodują, że Twoi subskrybenci są zachwyceni. Zapewne wiesz co to oznacza – coraz większą liczbę zadowolonych osób, które polecają innym Twój Newsletter.

Niestety dużo osób popełnia podstawowy błąd. Piszą o rzeczach, które tak naprawdę nie interesują ich czytelników. Piszą bez namysłu. Bez przygotowania i zbadania rynku – Ale Ty nigdy tak nie rób.

To był pierwszy błąd. Teraz zobacz kolejny:

Jako bloger zdecydowałeś się na konkretnie zdefiniowaną niszę – to akurat jest dobra decyzja – ale niestety w Newsletterze oferujesz informacje, które tak do końca nie zgadzają się z tą tematyką – a to już jest błąd.

Jeśli piszesz na Blogu i Newsletterze o zbieraniu znaczków pocztowych, to nie ma sensu nagle puścić informacje o kolekcjonowaniu starych monet. W taki sposób pokażesz, że publikujesz w Newsletterze bez namysłu – pierwsze lepsze co przyjdzie Ci do głowy.

Jeśli nie wiesz co interesuje Twoich subskrybentów, to poproś o pomoc.

Zadaj im pytanie, czego chcą się dowiedzieć, jaki temat jako następny najbardziej ich interesuje. Albo zapisz się na kilka podobnych tematycznie Newsletterów i zobacz, jakie tematy są tam poruszane.



2. Więcej formularzy do zapisania się na Newsletter

To jest tak naprawdę bardzo proste, ale mało osób to robi. Jeśli masz na Blogu np. 1000 artykułów, to powinieneś mieć 1000 formularzy do zapisania się na Twój Newsletter.

Masz bardzo dużo miejsca na bloga, aby zainstalować formularz do autorespondera. Możesz go umieścić na pasku bocznym, na początku lub na końcu artykułów. Jeśli artykuły będą wartościowe, to i dużo osób będzie się zapisywać.



3. Proces transakcji

Na wielu blogach budowanie listy subskrybentów nie funkcjonuje tak jak należy. Pytanie, dlaczego? Dużo blogerów myśli, że ludzie zapiszą się na ich listy kontaktów, tylko dlatego, aby dostać ich Newsletter. A nie z powodu bonusów, których ja na przykład używam, jako dodatkową motywację do pozostawienia mi adresu e-mail. W taki sposób zachodzi proces transakcji, który jest Ci potrzebny (szczególnie jeśli jesteś mało znany).

Jako bonusy mogą Ci służyć cudze produkty oraz Twoje własne. Jeśli stworzysz jakiś produkt, to będzie to świetna i dodatkowa reklama dla Twojego Newslettera.

Własny produkt możesz stworzyć nawet w 15 minut i rozdawać go za darmo w Newsletterze. Jeśli piszesz już od jakiegoś czasu bloga, to wystarczy wziąć kilka artykułów, trochę je przerobić i zapisać w pliku pdf (albo nagrać wideo).



Koniec części pierwszej…

czwartek, 24 marca 2011

Zarabianie w internecie to nie fikcja.

Zarabianie przez internet to wciąż bardzo niedoceniana metoda generowania dochodu. Dlaczego tak jest? Czy warto się nią zainteresować? Wszystkiego dowiesz się w artykule: " Zarabianie w internecie to nie fikcja ! "

Zarabianie w internecie. Te słowa z pewnością zna każdy internauta, ponieważ informacje tej treści pojawiają się w sieci dość często. Wiele osób jednak nie docenia tej formy zarabiania pieniędzy, uważając ją za niewiarygodną, dziwną, nieopłacalną. Czy tak jest w rzeczywistości?

Odpowiedź na to pytanie należałoby zacząć od stwierdzenia: czasami tak jest. Można odnieść takie wrażenie spotykając się z dość podejrzanymi ofertami, których treść, lub nadawca nie budzi naszego zaufania. Duża anonimowość internetu powoduje, że takie oferty są i będą się pojawiać coraz częściej. Jednak czy można traktować je w kategorii ofert pracy w internecie, czy też szans na internetowy biznes? Absolutnie nie!

Pomijając, zatem ten temat można z całą pewnością stwierdzić, że zarabianie w internecie jest nowatorską i całkowicie realną metodą zarabiania pieniędzy. Wiele lat istnienia internetu w Polsce pozwala nam się przekonać o tym w praktyce. Może my nie zarabiamy w ten sposób pieniędzy, jednak istnieje spora grupa osób, która od wielu lat właśnie w ten sposób pracuje i czerpie z tego profity. Należałoby w tym momencie dodać, że to zdanie nie odnosi się tylko do specjalistów w dziedzinie internetu, grafiki czy informatyki. Owszem, w przypadku specjalistów z tych dziedzin to jest oczywiste, ale należy powiedzieć wprost: zarabiać w sieci może każdy, kto ma ochotę w ten sposób pracować. Udowodniło to wiele osób, które mogą się dziś pochwalić stabilnymi dochodami osiąganymi przy pomocy internetu. A przecież skoro oni mogli, nic nie stoi na przeszkodzie, aby również w ten sposób zarabiać! Metod generowania zysków jest dużo. Prace zlecone przez internet, program partnerski, napisanie i sprzedaż ebooka, takich metod można wymienić bardzo wiele. Wszystkie działają pod jednym warunkiem, który nie zawsze jest przestrzegany. Zarabianie w internecie to również praca i tak ją należy traktować. Każdy, kto ocenia, że praca w internecie jest łatwiejsza, nie wymaga starań z pewnością szybko się przekona, że w internecie nie można zarobić. Szukając metod zarabiania przez internet warto jednak pamiętać o tym, że najlepszymi są takie, które nas interesują. Nawet najlepsza metoda, w perspektywie czasu nie wygeneruje zysków, jeśli będzie nas nudzić, czy drażnić. Jednym słowem: szukajmy czegoś, co nas interesuje a przy okazji pozwala zarabiać. Taki dobór metody zarabiania w sieci z pewnością da nam wiele satysfakcji a jednocześnie pieniędzy. A przecież o taki ideał chodzi prawda?

środa, 23 marca 2011

3 elementy budowania sukcesu biznesu w Internecie

Najważniejszym elementem osiągnięcia sukcesu swojego biznesu w Internecie jest budowanie listy adresowej i dbania o nią. Wszystkie działania powinny być nakierowane właśnie na ten główny element.
O ile zdarzają się sukcesy z listą poniżej 4-5.000, to nawet gdy osiągniesz taką liczbę, nadal najważniejszym działaniem będzie budowanie listy. Jest kilka metod jak to robić, ale do moich ulubionych należy blogowanie, SEO i publikowanie artykułów.

Blog jest twoim domem w Internecie i najlepiej, abyś publikował kilka razy w tygodniu, a przynajmniej dwa razy w tygodniu. Nawet jeśli czujesz, że pisanie nie jest twoją najmocniejszą stroną, uwierz mi, że pisania i prowadzenia bloga można się nauczyć. Ja używam swojego bloga do dzielenia się różnymi przemyśleniami związanymi z obszarem, którego dotyczy, a które w mojej ocenie mogą być pomocne czytelnikom.

SEO też nie jest takie trudne jakby się wydawało – po zapoznaniu się z podstawami, wystarczy konsekwentnie wprowadzać je w życie oraz nie zasypiać gruszek w popiele i na bieżąco śledzić zmiany. Odpowiednio dobierając nie więcej niż 2-3 słowa kluczowe na stronie powodujesz, że twoje teksty stają się łatwe do znalezienia przez inne zainteresowane tematem osoby. Tę samą zasadę możesz stosować w swoich artykułach, czy wypowiedziach w mediach społecznościowych. Jeśli poznasz najważniejsze słowa kluczowe w obszarze na jaki się zdecydowałeś, działanie będzie dla ciebie dużo łatwiejsze.

Pisanie artykułów to nic innego jak marketing wykonywany za pomocą artykułów czyli pisanie krótkich artykułów 300 do 500 słów długości na temat, w jakim chcesz się specjalizować. Pomysły na artykuły możesz czerpać ze swojej codziennej pracy, z rozmów ze współpracownikami, klientami, potencjalnymi klientami, z komentarzy na blogu. Może się okazać, że masz na wybrany temat dużo do powiedzenia, co może pomóc innym. Wypracuj w sobie nawyk regularnego pisania, a zobaczysz zadziwiające efekty.

Wszystkie te 3 elementy są kluczowe do szybszego budowania listy.

Cały czas pamiętaj, że decydujesz się zacząć swój biznes w Internecie, aby budować swoją finansową niezależność. Aby dowiedzieć się więcej na temat rozwijania swoich umiejętności w zakresie marketingu internetowego musisz się nauczyć jak pisać artykuły, jak prowadzić blog, jak efektywnie włączyć się do mediów społecznościowych i jak korzystać z technologii nie wymagających znajomości programowania, aby zacząć już dzisiaj budować swój własny biznes w Internecie.

wtorek, 22 marca 2011

Jak szybko zbudować listę adresową?

Po pierwsze warto zastanowić się, czy szybko znaczy dobrze? Zazwyczaj nie, gdyż chcąc w błyskawiczny sposób powiększyć naszą listę adresową trafiamy do setek osób, które tak naprawdę nie są zainteresowane, tym co mamy do powiedzenia.
Osoby zwabione podstępnie na listę, szybko się z niej wypiszą, a cała nasza praca pójdzie na marne.
Dlatego lepiej zadać pytanie, jak zbudować dobrą listę adresową? Przyjmując takie podejście będziemy osiągać dużo lepsze rezultaty. E-mail marketing to gra liczb, ale nie liczb ilościowa, a liczb skuteczności. Co nam po liście 1000 osób, która da 1% skuteczności, jeśli w jej miejsce możemy stworzyć listę 400 osób i mieć 10 czy 20 % skuteczności?
Zanim zaczniesz budować listę to koniecznie określ swoją grupę docelową i do niej skieruj swoją ofertę (możliwość zapisania się na listę). Tylko w taki sposób osiągniesz wysokie współczynniki klikalności podczas akcji marketingowych. Tylko w taki sposób zyskasz listę osób rzeczywiście zainteresowanych Twoją działalnością.
Jak zachęcić internautów do zapisu?
Najprostszym, najpopularniejszym, a za razem najskuteczniejszym sposobem na zachęcenie naszej grupy docelowej do zapisu na listę jest zaoferowanie w zamian, zupełnie za darmo jakiejś wartościowej (z punktu widzenia internauty) treści.
Jeśli prowadzisz sklep z bielizną damską możesz zrobić mini poradnik dotyczący odpowiedniego wyboru biustonosza, albo kurs e-mailowy omawiający emocje jakie wywołują poszczególne kolory naszego ubioru.
Jeśli sprzedajesz książki możesz zaoferować darmowy fragment jednej z nich lub regularny newsletter z nowościami wydawniczymi. W każdej branży znajdzie się wiele problemów, a co za tym idzie szans na ich rozwiązanie poprzez zapis na listę adresową. Wystarczy tylko dobrze poszukać.
Zniżki
Czasami dobrym pomysłem na zachęcenie klienta do zapisu na listę, a za razem do zakupu jest zaoferowanie mu jakiejś zniżki lub kuponu rabatowego. Nie jest to jednak najlepsze wyjście. Skoro można zdobyć subskrybenta darmowymi metodami to czemu tracić część swoich dochodów? Z lenistwa?
Konkursy
Wiele firm buduje w błyskawiczny sposób ogromne listy adresowe poprzez zorganizowanie konkursu z atrakcyjnymi nagrodami. Pomysł jest niezły ponieważ małym wysiłkiem można zdobyć wielu subskrybentów, jednak ma jedną bardzo poważną wadę omawianą na wstępie. Konkurs na pewno przyciągnie steki, a może nawet tysiące osób, które nie będą zainteresowane naszą firmą, działalnością czy produktami. Zapiszą się skuszone wizją wygrania nagrody i w żadnym wypadku nie będą miały zamiaru reagować na nasze wiadomości – najpewniej potraktują je jako kolejny spam.

poniedziałek, 21 marca 2011

Czy można w internecie szybko zarobić?

Ostatnio po raz kolejny usłyszałem pytanie: "Jak szybko zarobić w Internecie?" Wciąż trafiamy na cudowne oferty typu: "Zarabiaj 470zł dziennie" lub "Nawet 7000zł w pierwszym miesiącu". Takie reklamy nie tylko mieszają nam w głowach, ale również stawiaja reklamodawcę w złym świetle.
Zastanówmy się więc, czy pytanie "Jak szybko zarobić w Internecie?" jest zasadne. Przecież jest wiele osób, które zarabiają duże pieniądze w sieci. Piotr Michalak jakiż czas temu pochwalił się, że tylko z jednej akcji sprzedażowej trwającej niecały miesiąc zarobił 75 000zł. Znane są też przypadki innych osób, które wygenerowały duże dochody w krótkim czasie. Ja również zarabiam z wykorzystaniem Internetu.
Problem jest jednak w tym, czy faktycznie można zarobić szybko wielkie pieniądze bez doświadczenia?
Są dwie drogi do osiągnięcia prawdziwego sukcesu, który przełoży się Ci na pieniądze. Nie znam jednak drogi, która jest ultra szybka. Zawsze potrzebujesz nieco czasu na stworzenie planu działania i uruchomienie niezbędnych narzędzi sukcesu. O tym, jakich narzędzi używają najlepsi marketingowcy na świecie piszę w moim poradniku o strategii e-biznesu.
Szybsza droga - Pieniądz robi pieniądz
Sukces w każdym biznesie jest wypadkową czterech czynników POMYSŁU(IDEI), CZASU, PRACY i PIENIĘDZY. Podobnie jest w Internecie. Mając wielki kapitał w postaci gotówki o sukces będzie Ci o wiele łatwiej. Odnoszące spektakularne sukcesy firmy, jak Facebook, Google, eBay, Amazon, Wirtualna Polska zostały wsparte kapitałem zewnętrznym. Z historii teraz wiemy, że te pieniądze zmieniły obraz Internetu na świecie.
Realna droga - Plan działania i czas
Zacytuję tutaj może wypowiedź Piotra Majewskiego z jednego szkolenia, na którym byłem. Wspomniał on, że mając ciekawy pomysł, a nie mając wielkich środków finansowych na sukces będziesz musiał popracować minimum pół roku. Po roku będziesz mógł z tego żyć na dobrym poziomie. Zgadzam się z jego słowami w stu procentach.
W tym wypadku ważne jest, abyś miał wybraną własną niszę (czyli znał odpowiedź na pytanie "Co chcę robić?") i konkretny plan działania. Czy Twój biznes oprzesz na sklepie internetowym, programach partnerskich, usługach internetowych, czy może rozwoju mlm w Internecie. Tutaj opcji jest bardzo wiele.
Każda z tych dróg ma swoje plusy i minusy. Jedno jest pewne. Zyski mogą być imponujące, ale zawsze potrzebujesz na to trochę czasu.
Od Ciebie będzie zależeć, czy dasz się wodzić za nos i skorzystasz z oferty wielkich pieniędzy przy niskim nakładzie pracy.
Najpierw musisz zbudować kanał dotarcia do klienta, co wymaga czasu. Dopiero potem mając posłuch w swoim otoczeniu możesz liczyć na wielkie sukcesy.

niedziela, 20 marca 2011

Rola internetu w ebiznesie

W obecnej rzeczywistości ogromną rolę w prowadzeniu biznesu zaczyna pełnić internet. Obok biznesu tradycyjnego powstał biznes internetowy tzw.ebiznes, który rządzi sie trochę innymi prawami niż biznes tradycyjny. 
Wzrost popularności internetu oraz poszerzania jego obszarów, wpłynął na wiele aspektów funkcjonowania społeczeństwa na świecie. Internet zaczyna pełnić ogromną rolę w biznesie. Firmy, które nie posiadają strony firmowej czy też własnego bloga mają o wiele mniejsze szanse na pozyskiwanie nowych klientów niż firmy owe narzędzia posiadające. Powstają nowe pojęcia związane z działalnością w internecie takie jak ebiznes czy emarketing.
Niebawem na rynku pracy będą poszukiwani specjaliści, którzy potrafią funkcjonować biznesowo i doskonale poruszać się w sferze internetu. Nie jest to wcale takie dziwne zjawisko, zakładając że nowe pokolenia praktycznie od wczesnych lat dziecięcych będą na co dzień korzystać z internetu. Rozwój e-biznesu jest nieunikniony, co oczywiście nie oznacza upadku tradycyjnego biznesu. Ten będzie nadal trwał posiłkując się internetem, lecz będą powstawały coraz to nowsze i wymyślniejsze formy i możliwości zarabiania w internecie oparte wyłącznie na nim.
Jest to aspekt zachęcający dla osób, które szukają zarobkowego zajęcia innego niż tradycyjny etat. Jednak aby zająć się poważnie ebiznesem nie wystarczą tylko chęci. Mimo zapewnień niektórych nie jest on również odpowiednim zajęciem dla każdego. Osoba, która nie potrafi samodzielnie organizować swojej pracy, jest niezdyscyplinowana, niesystematyczna czy leniwa nie za wiele osiągnie w tej branży.
Ponadto bezwzględnym wymogiem jest nieustanne dokształcanie. Technologie internetowe, programy, sposoby promocji ect. zmieniają się w błyskawicznym tempie, więc aby nadążyć za konkurencją nie wystarczy wiedza posiadana, należy ją uzupełniać, korygować i aktualizować niemal codziennie.

sobota, 19 marca 2011

Nowe trendy w internecie

Czy tego chcemy, czy nie, rzeczywistość dookoła nas zmienia się bardzo szybko, szybciej niż kiedykolwiek. Nieustannie, bardzo szybko zmienia się też Internet. 
Czy tego chcemy, czy nie, rzeczywistość dookoła nas zmienia się bardzo szybko, szybciej niż kiedykolwiek. Nieustannie, bardzo szybko zmienia się też Internet. Większość, z nas związanych z marketingiem jak i również z innym biznesem tradycyjnym, ma świadomość wzrostu znaczenia Internetu i jego roli w różnych dziedzinach biznesu. Dzisiaj wyraźnie widać, że Internet ma też ogromny wpływ na zmianę stylu życia wielu grup społecznych korzystających z tego przekazu.Obecnie coraz trudniej jest oddzielić to, co wirtualne, a znanej nam od lat rzeczywistości świata offline i dlatego od pewnego czasu daje się zauważyć w Internecie nowy trend marketingu opartym na mediach społecznych tzw. Marketing mediów społecznych –można go nazwać też Web-3.0.Rzecz w tym, że media społecznościowe będą ewoluować i rozwijać nowe technologie, nowe możliwości oparte na doświadczeniach, dając okazję do uruchomienia lepszego, nowego biznesu. Obserwując rynek dochodzimy do wniosku, iż koniec 2010 roku był okresem, gdzie media społecznościowe, przeszły do głównego nurtu działalności i nastąpiła integracja z firmami, jak i również z coraz większą liczbą konsumentów.
W tej chwili zauważamy bardzo szybki rozwój różnych trendów w internecie, a jednym z nich to video komunikacja, która znajduje się na czołowym miejscu bardzo szybkiego peletonu, praktycznie na pierwszym. Pozwolę sobie przytoczyć krótki tekst z książki „Co nas czeka w 2011 roku? – TrendBook2011” - w tym roku na czołowym miejscu mamy nadawanie na żywo, czyli video przekaz, „relacjonowanie własnego życia „na bieżąco”, w najważniejszych momentach, w których to życie się dzieje”. Dlatego główną rolę będzie tutaj odgrywała video komunikacja i telefonia komórkowa.

piątek, 18 marca 2011

Jak założyć blog? - zarabianie w internecie

Dochodowy E-Biznes opinia Mariusz Szepietowski

Jak można zarobić pieniądze nie wychodząc z domu?

Możemy zauważyć, ze na niektórych Amerykańskich filmach ludzie zarabiają pieniądze nie przebywając w żadnym biurze, dostrzegamy w takiej formie pracy znacznie więcej zalet niż wad i jednocześnie zadajemy sobie pytanie: Czy jest to możliwe by zarabiać pieniądze bez wychodzenia z domu?
Przy dzisiejszym poziomie komputeryzacji siedząc w biurze nasza praca praktycznie w większości ogranicza się do pracy na komputerze, Amerykanie wyszli z założenia, że istnieją takie prace do których wykonania nie potrzeba nam biurowego środowiska. Mając do wykonania jakiś projekt i posiadając wszystkie dokumenty w domu nie musimy siedzieć w biurze. Naszego pracodawcę interesuje tylko byśmy dotrzymali wszystkich terminów i wykonywali naszą pracę na wysokim poziomie. A i pracownik który nie musi wstawać wcześnie rano by jechać do pracy na 8 będzie bardziej zadowolony z organizacji swojej pracy gdyż może sobie wstać godzinę później i będąc jeszcze w kapciach, z kubkiem porannej kawy i zamiast gazety zacznie przeglądać materiały którymi będzie musiał się zająć. Do tego brak ciągłej kontroli i zamieszanie które na pewno przytrafia się w każdym biurze nie spowodują dekoncentracji a to jest kolejny atut zarówno dla pracownika jak i pracodawcy bo przecież to jemu najbardziej powinno zależeć na jak najlepszym wykonaniu naszej pracy. Taka forma e-pracy staje się coraz bardzie popularna w Polsce gdyż pracodawcy powoli odchodzą od tradycyjnych form zarządzania personelem i wzorują się na firma zachodnich gdzie tego typu rozwiązania są już na porządku dziennym.
Przeglądając rynek pracy możemy spotkać oferty dla testerów którzy są określani mianem presetterów. Firmy poszukują osób które lubią nowinki z różnych dziedzin życia, dają im możliwość przetestowania produktów i podzielenia się swoją opinią z internautami oraz z gronem swoich znajomych. Każdy z nas ma jakieś hobby i jestem przekonany, że nie nikt by  nie odmówił gdy mu zaproponowano przetestowanie za drobnym wynagrodzeniem nowinki która ma zostać wprowadzona w tematyce którą się dana osoba pasjonuje.

czwartek, 17 marca 2011

Realne zarabianie na stronie i blogu

Myślisz sobie znowu następny nudny tekst o zarabianiu w internecie oczywiście nic nie trzeba zainwestować i można zarobić fortunę. Niestety to nie jest możliwe, zdarza się ale jest to ułamek procenta na miliony stron i blogów.

W tym artykule postaram się jednak pomóc w zarabianiu przy minimalnej inwestycji mniejszych kwot, stałych i w miarę czasu rosnących.
Na początek naszej przygody z zarabianiem pieniędzy w internecie potrzebny jest pomysł na czym chcielibyśmy zarabiać. Jeżeli chcesz poważnie o tym myśleć po prostu sprzedawaj Swoją wiedzę. Nie ma nic lepszego i nigdy nie będzie jak sprzedaż własnej wiedzy opisana własnymi niepowtarzalnymi słowami co na pewno znacznie pomoże nam w pozycjonowaniu naszej własnej strony czy bloga.
Nie zadawaj sobie teraz pytań czy będziesz umiał pisać o tym na czym się znasz, czy kupią to ludzie. Zastanów się i pomyśl co możesz dać ludziom od siebie , może znasz fajne kawały, albo rymowanki, a może układasz teksty piosenek, a może kochasz morze i plaże o wszystkim da się pisać i każdy temat zawsze znajdzie swoich zwolenników. Jesteś gotowy masz już towar na sprzedaż więc zaczynamy przygodę, na początek musimy wybrać odpowiednią domenę, najlepiej choć trochę związaną z tematem będzie ciężko, ale na pewno dasz sobie rade i coś znajdziesz. Zarezerwuj ją , ale nie płać jeszcze prześpij się dwa, trzy dni, aby być pewnym , że się nadaje i że taką chcesz.
Teraz zastanów się nad serwisem jaki będziesz chciał prowadzić, jeżeli chcesz ograniczyć koszta na tym poziomie wybierz na stronę darmowego cms-a np Joomla, lub na prowadzenie bloga darmowego Wordpressa na te systemy wystarczy ci darmowy hosting, który spokojnie znajdziesz, wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarce Google. W tym momencie masz już wszystko co potrzebne ci będzie do pracy. Oczywiście w między czasie gdy twoja strona będzie się rozwijała będziesz mógł korzystać z darmowych dodatków do tych systemów, aby uatrakcyjnić serwis.
Przyszedł czas na wpisy na stronie, pamiętaj, aby artykuły były przemyślane i nie daj boże z błędami ortograficznymi ! Nie spiesz się napisz na początek jeden tekst dziennie ściśle jak to możliwe z tematem witryny. Po kilku dniach gdy będziesz miał już kilkanaście wpisów, możesz zabrać się za pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, musisz stronę dodać chociaż do google.pl, wp.pl,  onet.pl i interia.pl , aby mieć szanse na wysokie pozycje w tych wyszukiwarkach co wiąże się z dużą ilością odwiedzin użytkowników, a to z kolei wpływa na zarobki na Twojej stronie.
Następną rzeczą jaką musisz wykonać to wybór reklamy na stronę, standardowo wybierz system google adsense , który na dzień dzisiejszy jest dosyć dobrze zoptymalizowany pod kątem stron i możesz wybrać reklamy tylko te , które pasują do twojego bloga. Korzystając z adsense przeczytaj dokładnie warunki korzystania z tego systemu, abyś nie rozczarował się w przyszłości ponieważ dziadek google nieuczciwych webmasterów często srogo karze. Poświęć kilka dni , a potem miesięcy na dostosowanie w 100% reklam do swojej strony, zmieniając wielkość, format i ich kolorystykę. Po spełnieniu wszystkich moich zaleceń wierzę że będziesz zarabiał swoje pierwsze zapracowane pieniądze w domu.
 

Krótka refleksja o e-biznesie

Jak grzyby po deszczu co chwila w internecie pojawiają sie firmy ktore dają mozliwośc zrobienia pieniędzy. Co ciekawe wiekszośc z nich chwali się tym że u nich można zarobic calkowicie za darmo. 
Ten mit mozna wlożyć między bajki. Nawet z pozoru darmowe rzeczy kosztują, tylko troche w inny sposób niż to się każdemu wydaje.
Pisząc swojego   bloga, zakładanie  strony internetowej  czy swojego sklepu to Twój  czas  czyli  cena, jaką musisz zapłacić za to, co jest za darmo.

Poza tym żeby zacząć robić cokolwiek w internecie należy wykupić serwer, domenę, zalożyc autoresponder a to wszystko jednak kosztuje. Mozna oczywiście korzystać z darmowych narzędzi, jednak na tym głównie zarabiają dostawcy tych urządzeń poprzez umieszczanie róznego rodzaju reklam które potrafią zepsuć wizerunek naszego bloga czy strony. A żeby potencjalnie osoby były  zainteresowane wspólpracą z Tobą muszą widziec ze Twoja strona wygląda profesjonalnie i schludnie a nie jak slup ogloszeniowy. Do profesjonalengo biznesu potrzebne są zatem profesjonalne narzędzia, a tego nikt nam nie da za darmo.

Mozna poszukać firmy która za zasadzie programu partnerskiego udostepnia narzędzia w ramach abonamentu a po pozyskaniu przez nas jakiejś ilości osób do wspólpracy, udostępnia nam narzędzia za darmo, (abonament płacimy z prowizji) a nawet pozwala na tym zarobić.

Wiele firm zachęca do wspólpracy informacją ze nasz biznes wcale nie jest trudny, ze na niczym nie trzeba się znać zeby przystąpić do wspólpracy. To nieprawda.

 Owszem praca w internecie wcale nie musi byc trudna o ile ma się dostęp do praktycznej wiedzy którą trzeba wykorzystać w swoim biznesie. Przeciez żeby coś robić to trzeba się na tym znać. To chyba logiczne. Informowanie o tym że wystarczą tylko dobre chęci może być sposobem na wyciągnięcie pieniędzy od potencjalnego partnera i na to trzeba szczególnie zwrócić uwage.

Praca w sieci to specyficzny rodzaj biznesu ktory rządzi się swoimi prawami.  Uczciwość i działanie etyczne są podstawą do budowania swojego wizerunku i prestiżu który w przyszłości zaowocuje wspólpracą z wieloma partnerami i przyczyni się do rozwoju swojego biznesu w sieci. Dlatego pisanie o łatwym  i szybkim zarobku przyniesie skutek odwrotny od oczekiwanego. W końcu nic się nie zarobi z nicnierobienia. 

Od czego zacząć biznes w Internecie - instrukcja KROK PO KROKU. Część 2/2

W części pierwszej tego artykułu zapoznałeś się czteroma początkowymi elementami uniwersalnego planu dotyczącego rozpoczynania biznesu w Internecie. W drugiej części poznasz kolejne pięć, które w sumie z poprzednimi stanowią całościowy harmonogram zadań, które możesz wykorzystać w swojej działalności. 
Oto kolejne punkty planu:

5. Zbadanie potrzeb wybranej niszy.
Jednym z częstych błędów nowicjuszy w ebiznesie jest założenie, że mają wiedzę na temat potrzeb potencjalnego klienta i "rzucanie" gotowego produktu bez uprzedniego badania rynku.
Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić zaraz po stworzeniu strony www (i wygenerowaniu ruchu) to nawiązanie relacji z potencjalnymi klientami z Twojej niszy (np. poprzez autoresponder) w celu uzyskania podstawowych informacji na temat ich problemów i oczekiwań.
Następnie dowiedz się w jaki chcieliby te potrzeby mieć zaspokojone.

6. Wybór lub stworzenie produktu.
Wybór produktu jest krokiem, którego nie należy wykonywać przed zbadaniem oczekiwań niszy. Dopiero na podstawie tych informacji opracuj produkt, który będzie wielokrotnie łatwiej sprzedać swojej niszy.
Jeśli nie jesteś w stanie stworzyć własnego produktu - poszukaj odpowiednich programów partnerskich, które mają w swojej ofercie taki produkt.

7. Podpięcie systemu płatności.
Jeśli sprzedajesz czyjeś produkty lub własne, ale poprzez program partnerski, system płatności może okazać się zbędnym elementem.
Jeśli jednak sprzedajesz coś bezpośrednio na swojej stronie, prowadzisz sklep internetowy, konieczne jest aby klienci mieli możliwość zapłaty poprzez system taki jak Dotpay lub Platnosci.pl.

8. Zorganizowanie dostawy produktów do klienta.
Produkty "cyfrowe" mogą być dostarczane do klientów poprzez email (można ten proces niemal całkowicie zautomatyzować).
W przypadku dóbr materialnych nie obejdzie bez umowy  z pocztą lub kurierem. Należy tutaj obliczyć koszty wysyłki i opracować odpowiednia stategię cenową - zastanów się czy koszty wysyłki wliczyć w cenę (można wówczas napisac przy produkcie "wysyłka gratis"), czy przy cenie produktu podać także oddzielnie koszt wysyłki (ew. od jakiej kwoty wysyłka jest darmowa).

9. Stale utrzymuj relacje z niszą.
Ostatnim elementem, ale wcale nie najmniej ważnym, jest dalsze utrzymywanie relacji z klientami i potencjalnymi klientami. Takie podejście z pewnścią opłaci się w długim czasie. Klienci będą kupować kolejne produkty, potencjalni klienci w końcu przeistoczą się w klientów. Biznes będzie się nieustannie rozwijał.
Powyższy plan może w zależności od specyfiki biznesu ulegać modyfikacjom, jednak ogólny zarys kształtuje się tak, jak to przestawiłem w 9 punktach.

Życzę sukcesów.

Od czego zacząć biznes w Internecie - instrukcja KROK PO KROKU. Część 1/2

Ebiznes staje się coraz bardziej popularnym sposobem na zarabianie pieniędzy w Internecie. Nie każdy jednak odnosi znaczące sukcesy. Brak wyników zależy od wielu czynników, przede wszystkim jednak jest to rezultatem zniechęcenia. 
Zniechęcenie to z kolei wynika przede wszystkim z licznych błędów popełnianych przez początkujących ebiznesmenów.
Jednym z podstawowych błędów jest brak planu przed rozpoczęciem działalności i wykonywanie poszczególnych zadań po omacku, bez przemyślenia.
Poniżej przedstawiam pierwszą część uniwersalnego planu, który możesz zastosować do większości biznesów prowadzonych w Internecie, bez wzgędu na to czy jest to sklep, blog czy też inny projekt.
Odpowiednia kolejność przedstawia się mniej więcej tak:

1. Wybór niszy.
Najlepszym obszarem jakim chciałbyś się zajmować jest taki, na którym się dobrze znasz, lub chociaż taki, który lubisz. Łatwiej i przyjemniej będzie Tobie zdobywać nową wiedzę w danej dziedzinie, jeśli chociaż trochę się nią interesujesz.
Idealną niszą jest taka, która cieszy się odpowiednim zainteresowaniem innych Internautów, jednocześnie taka, w której nie panuje zbyt duża konkurencja.
Istnieje szereg narzedzi pozwlających zbadać potencjalną wielkość rynku i konkurencję na nim - najpopularniejsze to "Narzędzia Propozycji Słów Kluczowych" - produkt ze "stajni" Google.

2. Wybór domeny i hostingu.
Po wyborze niszy zastanów się nad nazwą swojego ebiznesu, która będzie odzwierciedlać to czym się zajmujesz.
Następnie wykup konto w firmie hostingowej (lub znajdź darmowe opcje) i zarejestruj odpowiednią domenę, najlepiej zgodną z nazwą biznesu.
Idealnie gdy domena jest krótka, łatwa do zapamiętania, kojarząca się z profilem działalności.

3. Uruchomienie serwisu www.
Strona internetowa będzie Twoim podstawowym narzędziem do komunikacji z wybraną niszą. Dlatego powinna byc przyjazna i intuicyjna dla uzytkowników.
Najłatwiej jest stworzyć serwis na platformie Wordpress, jest "lubiana" przez wyszukiwarkę google, mimo swojej prostoty nie wymagającej specjalistycznej wiedzy informatycznej, posiada dość spore możliwości, które można wykorzystać w biznesie.
Niezbędnym narzedziem do utrzymywania relacji z niszą jest wielokrotny autoresponder, dlatego nie powinieneś go lekcewazyć i także zainstalować na swojej stronie.

4. Generowanie ruchu i budowa listy adresowej.
Strona internetowa bez Internatów nie ma większego sensu, dlatego poznaj chociaż kilka podstawowych technik (darmowych lub płatnych) na generowanie ruchu na Twoją stronę i natychmiast je zastosuj.
Ważne jest także budowanie listy adresowej (za pomocą atorespondera). Pozwala ona utrzymywac relacje z użytkownikami serwisu, a także na przesyłanie ofert.
Powyżej przedstawiłem pierwszą część planu.
W drugiej części poznasz kolejne elementy.

Życzę sukcesów.

Jaki program partnerski wybrać ?

Programów partnerskich, jak z pewnością zdążyłeś już zauważyć jest masa. Są lepsze i gorsze, opłacalne i te mniej opłacalne. Nie będziesz przecież zapisywać się do wszystkich żeby sprawdzić na którym zarobisz najwięcej, zrobiliśmy to za Ciebie. 
Na samym początku należałoby się zastanowić, jak bardzo chcemy poświęcić się pracy w ramach programów partnerskich i jakie mamy ku temu możliwości. W tym momencie możemy wyróżnić dwie grupy :
1. osoby chcące dorobić trochę pieniędzy na drobne wydatki słabo znające kwestie techniczne ( tworzenie, administracja stron www itp );
2. osoby zorientowane na duże zarobki, posiadające dużą wiedzę w zakresie technologii internetowych;
Niezależnie od grupy w której się znajdujesz, cel jest ten sam – zarobić pieniądze. Różnią się tylko sposoby działania.
Pierwszą rzeczą na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest to czy konkretny program trafia w nasze indywidualne zainteresowania. Zastanówmy się, czy będąc sportowcem łatwiej było by nam polecić komuś suplementy diety których sami używamy, czy np. środek do usuwania pleśni o którym zupełnie nie mamy pojęcia? Co klient kupiłby chętniej, środek z którego chętnie korzystasz czy środek o którym działaniu nie masz pojęcia ? A co Ty byś kupił ? Odpowiedź jest chyba prosta. Jeżeli Twoją mocną stroną są zagadnienia sportowe – wybierz program związany ze sportem, jeżeli znasz się na usługach internetowych – poszukaj programu serwisów oferujących hostingi. Tylko w kategoriach w których uchodzisz za eksperta i dobrze się czujesz masz największe szanse na powodzenie. Oczywiście nie ograniczamy Cię, możesz zapisać się w końcu do którego programu chcesz, ale na początek radzimy wybrać programy oferujące produkty czy usługi o których masz jakiekolwiek pojęcie.
Druga sprawa, ale chyba najważniejsza to oczywiście kwestie finansowe. I tutaj za bardzo nie ma o czym pisać, wiadomo im wyższa prowizja tym lepiej dla nas. Ważny jest też próg wypłaty, czyli po uzbieraniu jakiej kwoty na naszym koncie możemy wnioskować o jej wypłatę. Różne źródła podają że najlepiej jest to zrobić przy minimum 200zł, gdyż najlepiej wtedy wychodzimy pod względem podatkowym. Zresztą jeśli wypłacimy sobie te 50 czy 100 zł to wydamy je szybciej niż zdążymy zauważyć, więc warto ustalić sobie swój własny próg – bezpieczną kwotą będzie 300zł. Oczywiście w miarę potrzeb możemy go sobie zmieniać.
Wracając do naszych grup wspomnianych na początku. Większość programów oprócz linków partnerskich udostępnia także materiały dodatkowe w postaci gotowych banerów. I tutaj jeśli jesteś osobą z drugiej grupy, masz duże pole do popisu. Ogranicza Cię praktycznie tylko Twoja wyobraźnia, bo wiedzę i umiejętności już masz. Jeśli jednak należysz do pierwszej masz troszkę mniejsze szanse. Możesz wstawiać tylko swoje linki na różne fora, bo nie posiadasz swojej strony żeby umieszczać na niej banery. Ale dlaczego nie masz swojej strony ? Dlatego że nie umiesz jej zrobić. Ale kto Ci broni nauczyć się jak ją zrobić ?Można zacytować tutaj słowa Tomka Urbana, autora książki "Programy partnerskie w praktyce", który pisze : „ Chciałem się nauczyć robić strony WWW, więc się nauczyłem. Nie stać mnie było na książkę do tworzenia stron WWW, nie miałem się kogo zapytać…ale się nauczyłem. Wykorzystałem to, co znalazłem dostępne za darmo w Internecie.” Na co czekasz ?
Wybierając program warto też zwrócić uwagę na długość okresu ważności plików cookies. Im dłuższy, tym lepiej dla nas. Poza tym niektóre programy mają tzw. drugi poziom. Oznacza to tyle, że zarabiasz jakiś procent tego co osoba zarejestrowana z Twojego polecenia. Jest to bardzo dobry sposób na osiągnięcie dochodu pasywnego, pod warunkiem że Twoi poleceni będą aktywnie w programach uczestniczyć.
Podsumowując :
Wybieraj programy zgodne z Twoimi zainteresowaniami.
Sprawdzaj wysokość prowizji i analizuj możliwe zarobki.

Zwracaj uwagę na próg wypłaty.

Sprawdzaj długość ważności plików cookies.

Zwracaj uwagę czy w programie występuje drugi poziom.


Życzymy powodzenia i wysokich prowizji!

Początki zarabiania w internecie

W obecnych czasach, gdzie inflacja pochłania coraz większą częśc naszych pieniędzy a pracodawcy wcale nie spieszą się do dawania podwyżek swoim pracownikom, coraz więcej osób zaczyna interesować się zarabianiem w internecie.
Jednak zarabianiem w interecie nie interesują się wyłącznie osoby mające już stałą pracę. Śmiało mogę stwierdzić, że znacząca większość internetowych przedsiębiorców to ludzie młodzi, dążący do osiągnięcia niezależności. Niezależności rozumianej w kryteriach zarówno finansowych jak i lokacyjnych.
Jednak dla każdej osoby dopiero rozpoczynającej swoją przygodę (pracę?) z zarabianiem w internecie najtrudniejsze jest samo jej rozpoczęcie. Obecnie metod na takie zdobywanie wynagrodznia jest tak wiele, że nie zposób wymienic je chociażby w połowie.
Gdy sam zaczynałem interesować się tą tematyką, pierwsze co mi przychodziło do głowy to zarabianie dzięki budowanieu stron internetowych i późniejszej ich sprzedarzy. Jeżeli sprzedajemy nasz projekt każdemu, kto jest chętny zapłacić za nasze dzieło to jest to całkiem dobry pomysł. Jednak projektując i budując strony na zamówienie nie ma to większego sensu, gdyż potrzujemy na to bardzo dużo czasu.
W pewnym momencie jednak trafiłem na amerykańską stronę, której idea pologała na tym, że autorzy publikowali tam swoje teksty a twórcy serwisu dzielili się z nimi uzyskanymi z reklam dochodami. Co najważniejsze, przy dobrze napisanym tekście na pierwsze zarobki wystarczyło zazwyczaj poczekać zaledwie kilka dni.
Takich serwisów jest w sieci oczywiści dużo więcej. Jeżeli więc interesujesz tą tematyką to zarabianie w internecie proponuję Ci zacząc właśnie od stron dzielących się dochodem. Po uzyskaniu już stałych zarobków na zadowalającym nas poziomie możemy np. zająć się budową mini stron zarabiających na programach partnerskich czy reklamach. Dzięki temu zbudujemy kolejne źródło dochodu, które w późniejszym czasie nie będzie wymagał od nas coraz mniej wysiłku.
I właśnie dlatego zarabianie w internecie jest tak kuszące - nie musisz nawet wychodzić z domu a pieniądze pojawiają się na koncie.

Jak zarabiać w sieci?

Tego typu działania to tak zwany „pic na wodę”, który, w rzeczywistości, nie pozwala na zarobienie czegokolwiek, nie wspominając o pieniądzach.
Jeśli chce się profesjonalnie podejść do zarobków w internecie, jest kilka rozwiązań. Może to być na przykład prowadzenie blogu i zarabianie na reklamach, wydanie e-booka i zarabianie na prowizji, ale może to być również postawienie własnego sklepu internetowego. Jeśli już coś lokalnie sprzedajesz, będzie łatwiej, ponieważ wystarczy, że wprowadzisz te produkty do sklepu. Jeśli tak nie jest, zastanów się nad branżą, w której mógłbyś się pojawić bądź nad świadczeniem usług, w których jesteś dobry. Na pewno coś wybierzesz. Dodatkowo, możesz zastanowić się nad tak zwanym dropshippingiem, czyli systemem, w którym promujesz produkty danej hurtowni, ale to hurtownia zajmuje się wysyłką do klienta. W ten sposób możesz zarobić różnicę między ceną w Twoim sklepie, a ceną hurtową. Aby odpowiednio wybrać branżę, niezbędna będzie profesjonalna analiza danych, która wykaże, które branże są mocno obsadzone, a na które wciąż jest zapotrzebowanie. Poznasz też konkurencję, a jednocześnie będziesz mógł poznać zasady ich działania.
Jeśli już wybierzesz typy produktów, które będziesz sprzedawać, musisz zastanowić się nad wyborem skryptu sklepu. Masz do wyboru płatne i darmowe rozwiązania, to jakie wybierzesz zależą zarówno od zasobów Twojego portfela, jak i od funkcji, które oferują. Jeśli na początku nie chcesz inwestować dużych ilości pieniędzy, a Twoje wymagania dotyczące specyfikacji skryptu nie są duże, postaw na darmowe oprogramowanie. Do takich należy na przykład PrestaShop poleca na przez wielu. W tak zwanym międzyczasie powinieneś rozejrzeć się za hostingiem i domeną. Hosting musi obsługiwać bazy danych i najlepiej, gdy będzie płatny. Domena to niejako Twoja marka, więc wybierz z głową. Ma być jednocześnie krótka i łatwa do zapamiętania, a najlepiej, jeśli jednocześnie będzie zawierała słowa kluczowe prezentujące Twoje produkty.
Gdy już zorganizujesz hosting, domenę i skrypt, nie pozostaje nic innego, jak tylko go zainstalować. Po tym kroku, musisz uważnie stworzyć kategorie produktów, dodać opisy i zadbać o unikalną treść, którą wyszukiwarki tak bardzo lubią.
Gdy sklep będzie już postawiony i zacznie prosperować, zainteresuj się pozycjonowaniem, ponieważ jest to najskuteczniejsza metoda promocji w internecie, która może Ci sprowadzić na stronę potencjalnych klientów.
W ten sposób możesz zarabiać przez internet prawdziwe pieniądze.